WNĘTRZA, KTÓRE POKOCHASZ! 14 ROZWIĄZAŃ NA LOFT I NIE TYLKO!



Projektuję dalej, a z okazji weekendu majowego, aby nie obciążać sobie głowy rozkminami, wrzucam Wam post, w którym zobaczymy 14 współczesnych i bardzo ciekawych rozwiązań mieszkaniowych. Przestrzeń, prostota, dobry smak i ergonomiczne zagospodarowanie wolnego miejsca - to rzeczy, które wybieram. Znajdziecie poniżej kilka wnętrz, którymi na pewno będę się inspirować przy projektowaniu swojego mieszkania, znajdziecie również kilka fajnych rozwiązań na ich zagospodarowanie. A już po weekendzie kolejny wpis o snach, zaczynamy również nową serię: Dizajn w Kościele ;)

/
_____________________
 LESS IS MORE!

Jako projektant bardzo cenię sobie szczędne rozwiązania i jednolitość. To nie znaczy, że nie doceniam bogatych wnętrz, ale zawsze są pewne zasady którymi staram się kierować, nie tylko przy projektowaniu, ale w każdej dziedzinie życia, która wymaga połączeń kolorystycznych, łączeń materiałów lub wzorów. Jedną z ważniejszych zasad jest zasada LESS IS MORE, czyli mniej znaczy więcej. Ktoś mi ostatnio przypomniał, że nasza praca jako projektantów polega na odejmowaniu. Ciekawe i prawdziwe. Tą samą zasadę stosuję na przykład w makijażu, tym jak się ubieram i na pewno zastosuję ją kiedy będę urządzać swoje mieszkanie. Poniżej dwa funkcjonalne wnętrza, których projektanci doskonale wiedzą, że less is more.


/
_________________________________________
STWÓRZ DODATKOWE PIĘTRO

Ideą wykorzystania przestrzeni, jest to, aby była ona funkcjonalna. Nie wiem dlaczego, ale mam ogromny sentyment do antresoli, jakkolwiek to brzmi. Jeśli mamy do urządzenia loft, albo mamy po prostu trochę wolnego miejsca pod sufitem, to antresola wydaje się wręcz idealnym rozwiązaniem - poniżej dwa piękne rozwiązania zagospodarowania wysokiego pomieszczenia na cele pracowni oraz sypialni. Polecam dla projektantów, którzy pracują głównie w domu. Sama wiem, jak ciężko jest się do tego zabrać, jeśli użytkujemy jedną przestrzeń w dwóch zupełnie różnych celach, dlatego warto konkretnie sobie oddzielić miejsce pracy od sypialni.


/
___________________________
DETALE I FAKTURA

Tutaj gratka dla miłośników sztuki decoupage, czasami trzeba przetrzeć tu i tam, aby wszystko ładnie pasowało. Pamiętajmy o doborze faktur - meble z drewna niekonieczne zagrają z drewnianą podłogą, jeśli będą miały zupełnie odmienną fakturę. Podobnie jest z fakturą ścian, drzwi i okien. Detal w tym wypadku ma ogromne znaczenie.


/
_________________________________
PRZESTRZEŃ I ŚWIATŁO

Kocham przestrzeń i kocham naturalne światło! Poniżej wnętrza, w których gra ono dominującą rolę. Dziennie światło jest nie do zastąpienia - nawet najbardziej doświetlone pomieszczenie nie zapewni nam tego, co daje nam natura! Od wygody pracy po dobre samopoczucie. Podobnie jest z klimatyzacją. Nawet najlepsza klima nie zastąpi powiewu świeżego powietrza, mimo wygody, jest to nadal sztuczny wytwór, który nie zawsze ma dobry wpływ na nasze zdrowie. Mieszkanie nr 8. zapewnia domownikowi piękne widoki, zwłaszcza podczas deszczu.


/
___________________________
DODATKI, KTÓRE CIESZĄ OKO

Poniżej kilka detali, które mnie urzekły. Nr 9. - Półka na książki w kształcie drzewa - zdecydowane tak! Totalnie mądre wykorzystanie ściany, ponieważ zamiast nudnego, pionowego ułożenia książek w klasycznej szafie, mamy piękną kolorową kompozycję, którą tworzą ich grzbiety poukładane na gałęziach! Nr. 10 - Nie musisz iść na polowanie, ani do taksydermisty, żeby mieć piękne poroże na ścianie.Jeśli podoba Ci się takie niecodzienne rozwiązanie, wystarczy papier i trochę wolnego czasu! Na moim Instagramie możecie zobaczyć mojego królika (KLIK!), którego wykonałam w taki sposób. A tutaj dla zainteresowanych LINK do głowy jelenia - polecam! Wspaniały efekt i fajna zabawa. Ogromnym plusem jest możliwość wyboru dowolnego koloru trofeum, niezależnie od miejsca - zawsze można to dopasować ;)



/
________________________
WYKORZYSTAJ CO SIĘ DA!

Półki ze skrzynek na owoce, łóżko z palet, schody służące jako szafa, lub drzwi z wbudowanymi półkami na książki. Rozwiązań jest wiele, grunt to nie opierać się na schematach i szukać inspiracji. Wykorzystujmy mądrze niezagospodarowaną przestrzeń, używajmy materiałów lekkich i tanich - nie oznacza to wcale, że gorszej jakości lub mniej trwałych. Pomysłów jest wiele - wystarczy poszukać ;)


/
____________________________________
RÓŻNE ROZWIĄZANIA, TE SAME ZASADY

Temat projektowania wnętrz to zupełnie odmienna dziedzina, której niektórzy ludzie poświęcają całe życie - bardzo ich podziwiam. Nie jestem w stanie w jednym poście opisać wszystkiego, czym chciałabym się podzielić odnośnie projektowania przestrzeni. Zainteresowanych odsyłam do specjalistów, książek i magazynów wnętrzarskich. To czym się mogę podzielić to zasada o której wspominałam na samym początku - jednolitość, spójność i mądre wykorzystanie przestrzeni, bywa oczywiście, że dodaję do tego zestawu odrobinę odwagi, bo czasami  warto przełamać schemat, żeby dostrzeć nową wartość. Tymi zasadami kieruję się nie tylko w pracy projektanta, ale mogę także swobodnie kierować się nimi w życiu. Takim lekko filozoficznym podsumowaniem kończę dzisiejsze zestawienie. Poniżej ostatni przykład tym razem dwa mieszkania, dwa style, różne rozwiązania, ale te same zasady.




0 komentarze:

Prześlij komentarz